Obsługa kadrowa i płacowa

biuro rachunkowe Kraków

Każda z poniższych usług księgowych zawiera w pakiecie, bez dodatkowych opłat:

 • Wsparcie kadrowej realizowane w dogodnej formie: osobiście, telefonicznie lub e-mailowo.
 • E-akta pracownicze dostępne do wglądu w każdym momencie.

Outsourcing kadr i płac

Nasza biuro Taxeo Poznań oferuje Państwu profesjonalny outsourcing kadrowo-płacowy. Świadczona przez nas obsługa kadrowa obejmuje takie usługi jak: sporządzanie deklaracji podatkowych, umów o pracę i umów cywilnoprawnych związanych z zatrudnianiem pracowników, aneksów, wydawanie zaświadczeń, ewidencja urlopów oraz nieobecności, czasu pracy, przygotowywanie dokumentacji związanej z zatrudnieniem pracownika oraz ustaniem stosunku pracy, kontrola zdolności pracowników do pracy oraz szkoleń BHP. Ponadto w zakresie kadr i płac zakładamy akta osobowe pracowników i prowadzimy ich bieżącą aktualizację, jak również zgłaszamy pracowników do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Obsługa płacowa to przygotowywanie listy płac, naliczanie wynagrodzeń i prowadzenie kartotek wynagrodzeń pracowników, jak i rozliczanie ZUS, obejmujące deklaracje miesięczne dot. rozliczeń DRA, zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych, rocznych PITów, a także wypełnianie dokumentów związanych z drukami ZUS-Z3 oraz zaświadczeniami Rp-7.

Dla kogo są usługi kadrowe Poznań?

Usługi kadrowo-płacowe to doskonałe rozwiązanie dla każdego właściciela firmy, któremu zależy na profesjonalnej obsłudze kadr i płac bez konieczności zatrudniania pracowników specjalnie na związane z tymi obowiązkami stanowiska. Obsługa kadrowo-płacowa wiąże się z wieloma odpowiedzialnymi zadaniami, które należy systematycznie wykonywać, dlatego też zatrudnienie na stałe nowego pracownika do wykonywania tych obowiązków może być kosztowne. Jeśli więc jesteś przedsiębiorcą i nie chcesz przeznaczać budżetu firmy na nowe miejsce pracy w tej dziedzinie lub wolisz oddelegować te obowiązki i zlecić je firmie zewnętrznej, która profesjonalnie i kompleksowo zajmie się zakresem kadr i płac Twojej firmy, cały czas trzymając rękę na pulsie, obsługa kadrowo-płacowa Poznań w Taxeo to właśnie usługi idealne dla Ciebie!

Kompleksowe usługi w zakresie kadr i płac – korzyści

Wśród zalet obsługi kadrowo-płacowej z pewnością należy wymienić oszczędność czasu pracy. Kadry i płace to szeroki zakres działalności, które wymagają czasu, znajomości przepisów i ciągłym aktualizowaniu swojej wiedzy o stale zmieniające się prawo i przepisy. Kolejną korzyścią, jaką niesie ze sobą obsługa kadr w biurze rachunkowym to także redukcja kosztów związanych z prowadzeniem firmy. Takie rozwiązanie umożliwia eliminowanie wydatków związanych z zatrudnieniem pracownika lub pracowników działu kadr i płac. To równocześnie brak konieczności zakupu kosztownego oprogramowania zapewniającego obsługę kadrową.

Biuro rachunkowe Taxeo w Poznaniu to miejsce, gdzie pracują wyłącznie wykwalifikowani specjaliści w swojej dziedzinie. Nawiązując z nami współpracę, masz również pewność, że będziesz objęty profesjonalną opieką doświadczonego zespołu, który doskonale zna się na swojej pracy i jest na bieżąco ze wszystkimi nowinkami branżowymi.

Co obejmuje outsourcing kadrowo-płacowy?

 • Sporządzanie różnego rodzaju umów, w tym umów cywilnoprawnych, zgodnie z przepisami prawa.
 • Prowadzenie dokumentacji związanej z pracownikami (teczki i akta osobowe pracowników).
 • Przygotowywanie dokumentacji związanej z zatrudnieniem, jak i ustaniem stosunku pracy pracowników, w tym świadectw pracy, aneksów do umowy.
 • Możliwość reprezentowania każdego klienta przed Urzędem Skarbowym i ZUSem czy innymi organami.
 • Weryfikacja ewidencji czasu pracy i delegacji, sporządzanie kart urlopowych.
 • Przygotowywanie list płac i wynagrodzeń.
 • Sporządzanie zaświadczeń, kontrola zdolności pracowników do świadczenia pracy czy ważności szkoleń BHP.
 • Sporządzanie deklaracji podatkowych i wniosków dla pracowników.
 • Rozliczanie składek ZUS.
 • Możliwość pełnej obsługi PPK.
 • Prowadzenie korespondencji z ZUS (rejestrowanie i wyrejestrowanie pracowników).

Taxeo Poznań – jakie usługi znajdziesz w naszej ofercie?

Obsługa kadrowa i płacowa to szeroki zakres usług, jakie oferujemy w naszym biurze w Poznaniu. Jednak w naszej ofercie znajdziesz także usługi księgowe kompleksową pomoc przy założeniu działalności gospodarczej czy rejestracji spółki. Oferta obejmuje także prowadzenie wirtualnego biura w Poznaniu. Ponadto pomagamy naszym klientom działającym w branży IT uzyskać ulgę IP Box dla programistów.

Nasz zespół specjalistów, pełen zaangażowania i doświadczenia, chętnie pomoże każdemu klientowi i wyjaśni nie do końca zrozumiałe zagadnienia czy zawiłości związane ze stale zmieniającymi się przepisami. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych usług i odwiedzenia naszego biura w Poznaniu lub innych miastach Polski: Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku, Krakowie czy Nowej Hucie!